Moje djete bilo je hospitalizirano u bolnicu sa dg; virusna pneumonia sa nalazom u drenažnom sekretu - echerihia coli. Nakon 10 - dnevnog tretmana antibioticima, ponovio je nalaz slušalicama sa sitnim krepitacijama. Mislili su da se radi o ger-pneumoniji sa mikrobiol. Nalaz je opet echerihija <10 kol.i pneumokok.
    Da li opet lečiti antibioticima i može li se opet ponoviti bolest?

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Poštovana, Verujem da moj odgovor kasni, i da je aktuelni problem kod Vašeg deteta rešen. Smatram da treba postupiti po nalazu mikrobiološkog pregleda ispljuvka i primeniti antibiotike prema rezultatu antibiograma. E. coli i pneumomok nisu bezazlene bakterije i infekcijutreba energično lečiti. Ukoliko postoje novi detalji u vezi sa bolešću deteta moyete ih proslediti, da bih Vam dao savet sta uciniti dalje. S poštovanjem, Prof. dr Milan Rančić