Postovani doktore, imam 21 godinu i veoma cesto sam prehladjena, pila sam cefaleksin, eritronicin, dovicin, itd. i pretezno me bole krajnici, tj. oteknu. Ove godine odnosno ljeta, nisam niko bila bolesna, ali mi je prije mjesec dana opet kasalj poceo, ali bez ikakvih bolova, samo kao neko golicanje u grlu. Doktorica mi je dala dovicin i jos neke tablete i rekla da ako ne prodje od toga, da dodjem da mi da nesto protiv alergije. Kasalj se smanjio, samo povremeno, kad mi nesto nadrazi, npr. dim, hzladnoca, prasina, itd. Prije 2-3 dana mi je opet poceo nos curiti, i tjera me da kasljem, iako ne iskasljavam, samo0 me kao nesto golica, isla sam doktoru i dala mi je Pressing. Molicu za vase misljenje. Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 24. 10. 2007.
    • Postovana Mirjana, Preporucujem Vam da ne uzimate na dalje antibiotike, pre nego se izvrse detaljne provere briseva grla, nosa, mikrobioloski pregled ispljuvka, laboratorijske analize krvi i provera imunoloskog statusa. Osim toga neophodno je da se kvalifikovani lekar zabavi vasom plucnom funkcijom i ispita vasu bronhijalnu reaktivnost. Vrlo cesto se iza "ucestalih prehlada" krije zapravo bronhijalna astma. A kada pacijent dobije prave lekove ne moze da veruje da za vrlo kratko vreme simptomi nestaju. Dakle, javite se kvalifikovanom pulmologu koji ce preduzeti sva potrebna ispitivanja. Puno pozdrava, Doc. dr sc. Milan Rancic