Imam problem sa slivanjem šlajma, tako da imam osećaj da će da me udavi, a uz to uveče imam nagon za povraćanje i izbacujem veoma gust šlajm, bezbojan, lepljiv. Bila sam kod lekara opšte prakse i on kaže da je sa plućima sve uredu i sumnja na sinuse, jer sam i štitnu žlezdu proverila i ona je ok.
    Molim Vas za odgovor što pre.

    Odgovoreno: 11. 11. 2008.
    • Poštovana,
      Potrebno je da obavite pregled kod specijaliste ORL, kako bi se utvrdilo stanje paranazalnih šupljina, odakle verovatno potiče sekret koji Vas muči. Moguće je da se sekret sekret stvara u plućima, kao odgovor na infekciju ili je u pitanju alergijska reakcija. Prema tome da bi se dali odgovori na sva ova pitanja neophodno je videti pacijenta i za početak, uraditi neke osnovne analize i testove.
      Prof. dr Milan Rančić