Poštovani,
    u avgustu mesecu sam se zbog upale ždrela i blago povišene temperature obratio lekaru, uradio analize krvi i urina gde se primetilo da imam blago povišene transaminaze i bilirubin. Pošto sam uradio analize na hepatitise, hiv i mononukleozu, dobio sam objašnjenje da je neki virus koji je u prolazu, dobio sam da pijem Sinacilin za infekciju ždrela i sve se smirilo vrlo brzo. Krajem septembra međutim, na putu, mi se veoma naglo pojavio jak bol u grlu, u roku od sat ili dva. Od blagog grebanja do jakog bola. Sutradan se i to malo smirilo, ali sam počeo da kašljem, dosta jako, prvo suvo, a potom sa iskašljavanjem. Pri udisaju i izdisaju su mi škripala pluća, nisam imao temperaturu, i posle desetak dana je sve to prošlo. Međutim, primećujem da me zateže vrat, sa strane, od ušiju na dole, pri čemu često imam neprijatan osećaj kod ušiju, kao kada se pojede nešto jako kiselo...Ne znam kako bih opisao...kao zauške, ali blaže. To malo traje, pa prođe za dan, pa se opet pojavi, a čini mi se i da je blago otečeno to mesto... Takođe mi se sličan osećaj javlja i u vratu u predelu adamove jabučice tj.malo iznad nje. Grlo mi je crveno, ali nije bolno, krajnici mi nisu otečeni. Dosta se brzo zadišem i puno se znojim. Napomenuo bih da sam neposredno pred odlazak na put prestao da pušim, pa sam pomislio da je možda ovo neka reakcija i čišćenje. Najviše mi smeta ta nelagoda u vratu kod ušiju koja prođe, pa se posle par dana vrati.
    Zanima me da li imam razloga za brigu i šta bih eventualno trebao od analiza da uradim?

    Odgovoreno: 07. 11. 2008.
    • Poštovani, Predlažem da se javite lekaru i zatražite uput za bris grla i nosa. Takođe, orl specijalista treba da obavi pregled Vašeg grla, dušnika i predela vrata kako bi stručno utvrdio da li postoje morfološke promene i koje vrste. Pretopstavljam da su sve tegobe koje imate posledica virusne infekcije koju ste verovatno prethodno preboleli na nogama. Ukoliko sve analize budu u redu i klinički pregeld utvrdi da je nalaz normalan, ne uzbuđujte se.Onda tegobe nemaju značaja. S poštovanjem, Prof. dr Milan Rančić