Imam dg: Alergijski rinitis hronica. Th  je Avil.
    Da li postoji još neki prirodni način ili metode inhaliranja i lečenja?
    Hvala

    Odgovoreno: 07. 11. 2008.
    • Poštovana, Prirodni način da se ublaži alergijski rinitis podrazumeva da se što više smanji kontakt sa alergenima, tj. da se izbegava sve ono što izaziva alergijske reakcije sluzokože nosa. Osnov lečenja je primena antihistaminika, inhalacionih kortikosteroida ( Flixonase, Beconase ili Nasonex) i u novije vreme Singulair kao antagonist leuktriena. Povoljno deluju i inhalacije fizioloških rastvora (Marisol). U kućnim uslovima potrebno je eliminisati sve ono što zadržava grinje (zavese, tepisi, stari dušeci i perjani jastuci). Za stvaranje povoljne kućne mikroklime pogodni su aparati za jonizaciju vazduha sa protivalergijskim filtrima. U procesu lečenja treba ispoljiti veliko strpljenje i upornost. S poštovanjem, Prof. dr Milan Rančić