Postovani gospodine Rancicu, S obzirom da ste doktor za bolesti organa za disanje, interesuje me da li mi mozete nesto vise reci o polipu na sinusima.Mom momku su skoro to pronasli ali ne mogu da mu prepisu terapiju dok ne izlaci grlo.Citala sam da je to jedna vrsta dobrocudnog tumora.Njemu su cak i operaciju predlozili, za koju kazu da je rutinska ali i rizicna jer se to nalazi na 2 milimetra od mozga.Uz to, ona i nije garancija da se polip nece ponovo pojaviti.Htela bih vase misljenje o tome.Unapred hvala.

    Odgovoreno: 14. 10. 2007.
    •

      Polipoza nosa i paranazalnih šupljina(sinusa) je pojava koja se najčešće vezuje za alergijsku upalu sluznice ove regije. Takve osober često imaju i bronhijalnu astnmu i druge alegijske bolesti. Polipe koji vrše opstrukciju disajnih puteva treba odstraniti jer nema kompromisa kad je u pitanju prohodnost disajnog puta. O izvodljivosti operacije odlučuje ORL specijalista. Pre operacije potreban je detaljan pregled pulmologa i ORL specijaliste i niz laboratorijskih testova. Ta vrsta operacije najšečće nije problem za iskusan tim lekara. Srdačan pozdrav! Doc. Dr sc. Milan Rančić

Komentari na pitanje: #1398

    • Da li je lecenje sinusa bolno? Da li operacija sinusa boli? Kakvom metodom se operacija vrsi?