Postovani,  Ja sam A. iz Nisa, imam 32 godine i diplomirani sam Ekolog po struci. Pre desetak godina mi je pao teg u teretani na grudni kos i posle pregleda je utvrdjeno da je samo blaga naprslina u pitanju, nakon toga sam padom sa motora oshtetio kichmu u gornjem delu i opet nakon rentgen snimaka je bilo sve u redu ma da sam ja osecao bolove u tom predelu. I evo sve do danas ja trpim te bolove koji su ponekad izuzetno jaki i ne znam vishe odakle potice taj bol koji je ispod grudnog kosa. Uzimam lekove protiv bolova i sedative po nekad. Interesuje me da li u Nishu postoji CT skener kojim moze da se uspostavi tachna djiagnoza i na koji nachin mogu doci do njega.  Unapred zahvalan. Pozdrav.

    Odgovoreno: 14. 10. 2007.
    •

      U Nišu u Kliničkom centru postoje najmoderniji skeneri kojima se može izvršiti snimanje koje Vas interesuje. Pre toga potrebno je uraditi detaljan pregled pulmologa i niz drugih testova kojima bi se utvrdilo da li uopšte postoji razlog da budete podvrgnuti snimanju na skeneru. Malo je verovatno da bolovi koje osećate imaju veze sa povredom od pre 10 godina. Ipak, mora Vas pogledati pulmolog. Predlažem da se javite prijemnoj službi Klinike za plućne bolesti u Knez Selu! Srdačan pozdrav! Doc. Dr Milan Rančić