Kako najbrže izlečiti gnojevu anginu, a već primam penicilin 4 dana?

    Odgovoreno: 07. 11. 2008.
    • Poštovani, Gnojna angina je najčešće izazavana bakterijom iz grupe Strepotoccoca. Ove bakterije su osetljive na penicilin, koji treba primeniti u dovoljno visokoj dozi, dovoljno dugo: a to znači 7 do 10 dana. Pogodno deluju i atiseptici za usnu duplju. Izbegavati slanu, ljutu i kiselu hranu, jer može doći do značajne iritacije grla. Ukoliko i posle ovog vreman angina i dalje postoji, moraju se uraditi dopunski testovi: bris grla i nosa, bakeriološko ispitivanje sputuma, a nekad i serološke anlize na viruse. Onos vitamina (posebno C) potpomaže rekonvalescenciju. S poštovanjem Prof. dr Milan Rančić

Komentari na pitanje: #13925

    • Kako da izlecim grlo crveno mi je nenormalno imam anginu primam gentamicin i dexsazon i jos jednu inekciju. . . . Vec 6 dana??? A alergican sam na penicilin?