Zbog kojih hormonalnih poremećaja nastaje Kartagenerov sindrom?

    Odgovoreno: 08. 11. 2008.
    • Poštovana, Kartagenerov sindrom je urođena anomalija, tj. nastaje u toku embrionalnog razvoja, kada brojni faktori mogu dovesti do formiranja ovih malformacija. Nekada su to lekovi, nekada jonizujuće zračenje, nekada poremećaji u ishrani, mehaničke povrede,a nekada i hormonski disbalans u telu majke. Nastanak Kartagenerovog sindroma nije konkretno vezan ni za jedan konkretan hormonski disbalans. S poštovanjem, Prof. dr Milan rančić