Poštovani doktore,
    Imam 30 godina, pušač sam od svoje 17 godine (čega sam svestan da nije dobro). Pre oko 6 meseci sam operisao bruh, pre toga možda godinu dana osetio sam neka probadanja u plućima koja jako kratko traju, ali ponavljaju se, ne na istom mestu. Prijavio sam to kad sam bio u bolnici, uradili su mi EKG, poslušali pluća i ustanovili da je sve ok. Ti bolovi su se nastavili i otišao sam na rengen pluća u maju ove godine, sve je normalno i između ostalog u nalazu piše: Hilobazalno desno grublja plućna šara, što je doktor rekao da je normalno? I dalje imam povremeno probadanja (ne tako jaka) i osećam bolove povremeno sa desne strane i leve strane naizmenično, a ponekad u sredini grudnog koša... Zanima me da li imam razloga za brigu i da li moram da obavim još neke nalaze? Inače, trenutno pijem Ciprocinal, a pre toga sam pio još jedan lek, zaboravio sam mu ime, jer mi je doktor našao da mi je prostata malo nadražena.

    Odgovoreno: 08. 11. 2008.
    • Poštovani, Takva vrsta "šetajućih" bolova u grudnom košu najšeće nije zbog nekog ozbiljnog razloga. Kod Vas je osim toga rtg snimkom pluća potvrđeno da je sve u redu. Najbolje što u ovom trenutku treba da uradite je da prestanete da pušite.Ako se bolovi učestalo ponavljaju treba ponovno uraditi pregled kod pulmologa uz novi snimak pluća. S poštovanjem, Prof. dr Milan rančić