Moj muž je menager i puno putuje i radi i naravno pod stresom je.....u zadnje vrijeme je primjetio kako se za vrijeme sna oznoji i to traje dugo vremena...mene je zabrinulo to noćno znojenje ...a nema temperature preko dana ...mislim ima nekada kao i svi mi kada je gripozan, ali on se znoji bez obzira na to čak i zimi kada je hladno u sobi, on u snu bude gotovo mokar od znoja...Kuka na iscrpljenost i umor koji prepisuje poslu.... On ima 33 godine.
    Kome da se obratimo?

    Odgovoreno: 08. 11. 2008.
    • Poštovana, Postoji mnogo razloga zbog čega se može javiti noćno znojenje. S obzirom da Vaš suprug radi naporno i pod stresom predisponiran je za čitav niz oboljenja. Da ne navodim sve razloge ovakve pojave, jer su brojni, predlažem da se javi lekaru internisti. Ispitivanje treba početi od pregleda, osnovnih laboratorijskih analiza, EKG-a, rtg snimka pluća. Nekada su za razjašnjenje ove pojave potrebne vrlo komplikovane metode, kao u slučajevima ispitivanja poremećaja disanja u toku sna (sleep apnea). Ali, imajte u vidu da je to nekad sasvim beznačajni uzrok, a vrlo često i konstitucionalna osobina jedne osobe. Najpre neka Vaš suprug "uspori" malo, neka više odmara spava. Možda će takav način života rešiti noćno znojenje. S poštovanjem, Prof. dr Milan Rančić