Poštovani,
    u julu je postavljena Dg. adenocarcinom pluća, terapija je citostatici i hemoterapija....drastično su opali leukociti.
    Da li postoji lek, da li je potrebno nešto uzimati da bi se krvna slika poboljšala?
    Hvala

    Odgovoreno: 08. 11. 2008.
    • Poštovana, Postoje lekovi kojima je moguće vrlo brzo oporaviti smanjen broj leukocita. Lek se zove Neupogen, odnosno Granocyte. Ali za njegovu primenu treba da budu ispunjeni neki kriterijumi koje utvrđuje lekar. Zbog toga odluku o primeni lekova iz ove grupe treba prepustiti doktoru. Što se tiče poboljšanja krvne slike, pacijenti treba da uzimaju sveže voće i povrće, polivitaminske preparate i da se hrane normalno. Takođe, postoji lek koji brzo oporavlja snižen broj eritrocita (eritropoetin), ali i on se prima samo u specijalizovanim ustanovama. S poštovanjem Prof. dr Milan Rančić