Poštovani doktore,
    Prvo da Vam se zahvalim na neočekivano brzom odgovoru. Molim Vas da mi odgovorite na još jedno pitanje. Kolike su šanse da se moj tata ipak jednog dana operiše, tj. da li je moguće da se unište metastaze, s obzirom da je primio prvu HT 15.10, pa treba 3.11. da ide na zračnu terapiju medijastinuma, pa 10.11. opet HT, naravno pod uslovom da krvna slika bude dobra. Inače, tata ima 62 god., pušač do pre mesec i po.Operacija predviđena 23.10, ali se prvo pristupilo medijastinoskopiji, ali su limfne žlezde sa leve strane zahvaćene osnovnom bolesti (primarni tumor s desne strane u donjem delu), pa se s toga odustalo od odstranjivanja primarnog tumora.
    Puno Vam se zahvaljujem i želim srećan rad.

    Odgovoreno: 26. 10. 2008.
    • Poštovana,
      U ovom trenutku operacija nije moguća. Nakon što Vaš otac primi planiranu terapiju potrebno je ponovno uraditi procenu stadijuma bolesti i tada razmotriti mogućnost i opravdanost operativnost zahvata. Prema onome što ste prethodno naveli po zvaničnoj doktrini i protokolima u većini slučajeva kao kod Vašeg oca ne radi se ni posle sprovedene terapije operacija. Ali, kad su oboleli od karcinoma bronha, svaki pacijent je poseban. Zato se procena mora doneti u konkretnom slučaju.
      Doc. dr sc. Milan Rančić