Poštovani,
    Danas osećam blago gušenje u grudima. Nema kašlja, nos mi ne curi. Juna meseca sam imala virusnu upalu pluća, pila sam lekove i dali su mi tada da koristim Ventolin pumpicu.
    Da li me još povremeno prate ti simtomi zbog promene vremena ili još treba vremena plućima da se oporave. Trenutno me boli i gornji deo vrata pozadi, možda mišići vuku prednji deo, pa me možda zato i bole grudi.

    Odgovoreno: 25. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Tegobe koje osećate ne bi trebalo da imaju veze sa upalom pluća koju ste preboleli juna meseca. Nije jasno zašto ste dobili Ventolin, kada je to lek za bronhoopstrukciju. Moguće je da je tada pored upale, verifikovana i opstrukcija u disajnim putevima. Zato Vam predlažem da se ponovo javite pulmologu kako bi se sprovelo dopunsko ispitivanje. Do sada su se pluća oporavila od upale. Hronične upale pluća su retke i imaju mnogo složeniju simptomatologiju nego što je Vi imate. Dakle, potrebno je utvrditi imate li ili nemate bronhopstrukciju.
      Doc. dr sc. Milan Rančić