Poštovani doktore,
    imam probleme sa želucem. Nemam bolove, ali imam pritisak na želudac i pojavu povraćanja izavanu iritacijom šlajmom. Imam osećaj da mi šlajm stoji negde na potezu između nosne i usne duplje, iritira me i tera na povraćanje. Taj šlajm se povećava nakon zapaljene cigarete, a osetno se povećava u toku treninga u teretani. Takođe, najveće probleme imam ujutru.

    Odgovoreno: 25. 10. 2008.
    • Poštovani,
      Javite se lekaru specijalisti orl, koji pregledom treba da utvrdi odakle je sekret koji Vam pravi probleme. Najverovatnije je da sekret potiče iz gornjih disajnih puteva, ali to treba utvrditi. Ukoliko je potrebno kasnije treba pregled dopuniti i mišljenjem pulmologa. Tek tada je moguće reći zašto imate sekret koji izaziva nagon na povraćanje.
      Doc. dr sc. Milan Rančić