Kitril, Ondosan i Klometol mi ne pomažu nakon hemoterapije. Mučnina traje danima. Postoji li alternativa?

    Odgovoreno: 23. 10. 2008.
    • Poštovani,
      Postavlja se pitanje da li su navedeni lekovi pravilno dozirani. Moćan lek za mučninu posle hemioterapije je i Aloxi. Nekada je potrebno primeniti i sedative i kortikosteroide, čak i neuroleptike (Largaktil, Haloperidol). Ipak, to nije terapija koju treba sami da dozirate, već treba da se obratite svom lekaru koji će dopuniti terapiju i odrediti pravu dozu leka.
      Doc. dr sc. Milan Rančić