U plućnom parenhimu levo u donjem lobus posterobazalno, fokalna nodularna promena dimenzija do 8mm koja dif. dg. može odgovarati granulomu. U medijastinumu prisutne pojedinačne lgl veličine 6-12mm. Molim Vas za objašnjenje.

    Odgovoreno: 23. 10. 2008.
    • Poštovani,
      U pismu ste naveli radiološki nalaz pluća koji ukazuje da se u donjem delu levog pluća nalazi promena veličine zrna trešnje za koju, onaj koji je očitavao snimak, pretpostavlja da se radi o specifičnoj formaciji koja nastaju kao posledica zapaljenja. Veličina medijastinalnih ly žlezda je uglavnom nromalna, tj. nije sumnjiva da postoji patološki proces. Ipak, samo na osnovu ovog nalaza nije moguće postaviti definitivnu dijagnozu. Potrebna su dopunska ispitivanja i praćenje promene u plućima.
      Doc. dr sc. Milan Rančić