vec duze vreme imam bol sa moje leve strane ispod rebara, malo nize od grudnjaka.bol nije konstantna ali bi trajala po par dana i onda prestane i opet za par dana se javi. To nije neka strasna bol ali je neugodnost narocito pri izvijanju.uz to mi se i javlja kada radim vezbe pa se izvijam levo desno ili ako bi npr. mazala butine u stojecem polozaju pa mi se samo gornji deo tela pomera, cuje se neko cudno suskanje iz mojih pluca ili grla,a usta su mi zatvorena i nedisem

    Odgovoreno: 03. 10. 2007.
    •

      Poštovana Bojana,

      Vaše tegobe verovatno su sasvim bezazlene i potiču od lake upale mišića, ili istegnutih tetiva mišića. Karakteristike bola koje navodite ne ukazuju na simptomatologiju ozbiljnog plućnog oboljenja. Ipak, da bi ste bili apsolutno spokojni da "šuškanje" iz Vaših pluća nije neka bolest, javite se pulmologu na pregled. On će jednostavno i lako utvrditi istinu. S poštovanjem, Doc. dr Milan Rančić

Komentari na pitanje: #1328

    • Pre godinu dana slucajno su mi pronasli 3 "vodene" ciste u plucima 4-5-6 mm, doktor me poslao na ct nakon 6 mj. Imao sam test u komori za disanje, doktor mi nije davao niakve terapije. . . Test na pljuvacku i duboko iskasljavanje. . . Vadjenje krvi, valjda test na tbc sve je bilo negativno nije bilo promjena. Ocekujem ponovan pregled za nekoliko mjeseci, medjutim, ponekada pri disanju osjetim/cujem cudan zvuk u grlu kao pijena u slamcici dok ispijam posljednje kapi gaziranog soka, takav zvuk. Naj vise cujem kada lezim u krevetu, i ponekada mi se desi da nemogu spavati na ledjima, jer mi u trenutku nestane daha. Istina imam prekomjernu tezinu 103kg. Ne krecem se bas nesto mnogo. Kod napora se zadisem, imam osjecaj da se znojimtj da mi je vruce vise no ostalima. Nisam pusac, ali mi smetaju pojedini sprejevi, pa i dim cigarete.