Moji zdravstveni problemi svoj pocetak imali su pre oko 2 godine. Pre toga, uz dosta nezdrav zivot-malo sna, puno kafe, steresa i cigareta, koji prati studentski zivot, uz povremene oscilacije, nije bilo ozbiljnijih zdravstvenih problema. No, pre 2 godine, usled visoke temperature i bolova u grlu, zavrsila sam na VMA. Nakon 5 dana, bez ozbiljnije dijagnoze, posto je nakon serije inekcija oborena temperatura, pustena sam kuci. Dva meseca kasnije ostala sam u drugom stanju. Kako je vreme postajalo sve hladnije i hladnije, kijavica mi je postajala sve ucestalija, pracena isticanjem providne nesluzave tecnosti iz nosa. Kada bih legla da spavam stezale bi me i skripale bronhije i otezano bih disala. Konacno, hladno vreme je proslo i bilo mi je bolje. Moram da napomenem da sam se iz pregrejanog beogradskog stana preselila u nesto hladniju arandjelovacku kucu tik pored parka. Sada, godinu dana kasnije, simptomi se ponavaljaju. Cesto kijam, a uvece kada su noci hladnije skripe bronh! > ije a disanje je otezano. Cesto se desava i svrab u predelu ispod krajnika uz napipljive zlezde. Pri tom, ne osecam se bolesno odnosno malaksalo. Kada popijem kapsulu Defrinola, nakon 15 ak minuta simptomi se znatno ublazavaju. Inace, imam 25 godina, zavrsila sam fakultet i imam preslatku devojcicu. Zanima me koja je bila cena tog uspeha sinusitis, alergija, hronicni bronhitis,......nesto ozbiljnij Uz veru u vasu strucnost i zelju da mi pomognete u dijagnozi,

    Odgovoreno: 03. 10. 2007.
    •

      Poštovana ,

       Koliko sam shvatio Vi početak svojih tegoba vezujete za epizodu akutne respiratorne infekcije koja je lečena na VMA. Iza toga nastaju tegobe koje uglavnom potencira hladno vreme. U Vašim rečima naslućujem sumnju i da je trunoća mogla doprineti nastanku ovakovog stanja. Imajte u vidu, da trudnoća može biti stanje koje razotkrije neku bolest, ili uslovi pogoršanje već postojeće bolesti, ali isto tako da u vreme trudnoće mnoge zdravstvene smetnje postaju manje ili nestanu. Nemojte očajavati, smetnje koje navodite ukazuju na verovatno postojanje sinusitisa koji stalno iritira ostali deo respiratornog trakta. Kakav je nalaz, ima li alergijske komponente, šta treba primeniti - sve to prepustite lekaru. Javite se na pregled pulmologu i specijalisti ORL koji će dati svoje mišljenje i uputiti Vas u terapiju. Danas postoje novi lekovi, efikasniji i pouzdaniji kojima se Vaše tegobe mogu otkloniti, ili znatno ublažiti. Potrebna je samo upornost i sistematičnost u lečenju. Srdačan pozdrav! Doc. dr Milan Rančić