Postovani doktore Rancicu,imam jednan problem koji se javio pre 3 meseca.Prilikom popisa boravio sam prilicno dosta vremena u prasnjavim prostorijama sa pristvom vlage.Od tada mi se javio problem sa grlom koji se manifestuje u gomilanju sluzastog ispljuvka bele boje koji cini mi se nastaje u donjem delu grla i stvara utisak neke knedlice.Nemam bolove,smetnje pri disanju,promuklost niti temperaturu.Doktoru opste prakse sam se javio pre 7 dana koji je konstatovao malo crvenilo grla i gljivice.Prepisan mi je sinacilin 500mg i daktanol gel za oralnu upotrebu.Osecam da je malo bolje stanje ali i dalje mi se javlja sluzasti ispljuvak i promene na jeziku (verovatno gljivice).

    Odgovoreno: 03. 10. 2007.
    •

      Poštovani,

      Vrlo verovatno da su Vaše tegobe uslovljene nekim biološkim agenskom koji se nalazio u prašini pomenutih prostorija. Terpija je već primenjana. Treba sačekati bar nedelju dana bez terapije, a onda se javiti mikrobiološkoj laboratoriji kako bi se ispljuvak i brisevi grla i nosa pregledali na gljivice i bakterije. Nakon toga će Vam lekar savetovati terapiju. Radi lakšeg iskašljavanja uzmite granule Fluimucil 200 mg, 3 puta na dan rastvoriti u malo vode. S poštovanjem, Doc. dr sc. Milan Rančić