Pre tri dana sam popila čašu hladnog mleka, sleddećeg dana me je malo bolelo grlo, da bi u toku večeri potpuno ostala bez glasa. Naj glasnije što mogu da pričam je šapat.Razlog što nisam otišla kod lekara je to što sam se skoro porodila - nemam vremena. Napominjem da dojim bebu(zbog eventualnih lekova).Šta da radim?

    Odgovoreno: 03. 10. 2007.
    •

      Poštovana Ivana, Kako nisam mogao odgovoriti potrebama sajta koji ste posetili zbog boravka u inostranstvu, izvinjavam se zbog zakašnjenja odgovora, koji možda više nije aktuelan. Ipak, odgovaram Vam da se verovatno radi o proširenoj upali gornjih respiratornih organa. Lečenje treba pokušati inhalacijama toplih čajeva (beli slez, majčina dušica, kamilica), utopljavanjem, a ako nema poboljšanja mora biti primenjen i antibiotik. Morate se onda konsultovati sa lekarem, kako bi se odabrao lek koji najmanje nepoželjan za bebu koju dojite (obično su to penicilnski preparati).

       S poštovanjem, Doc. dr sc. Milan Rančić