Postovani gospodine    Na spisku lekara nisam videla ni jednog alergologa, pa se obracam  vama.   Moj sin ima 24 godine. Vec u svojoj prvoj godini zivota pojavila se  alergija - zapusen nos i ekcemi. Kasnije je ustanovljeno da je  alergican  najvise na kucnu prasinu. Kad bi problem eskalirao - uzimani su ponekad  lekovi koji bi davali samo trenutne rezultate...   Prosle godine smo probali i homeopatski nacin lecenja kod neke dr iz  Beograda. Nije bilo rezultata. Hteli smo onda da narucimo i vakcinu na  Torlaku ali me je u poslednjem casu od toga odgovorila jedna doktorka,  rekavsi da ta terapija ponekad moze da ima dramatican efekat..   Moj sin jos uvek 95% vremena ne dise na nos (utvrdjena je i  devijacija  desne nosne supljine) i ima vrlo ceste simptome klasicne prehlade...     MOja pitanja su:   Da li ipak da probamo sa tom vakcinom i koja ustanova ili koji lekar  u  Srbiji (ili gde drugde)slovi za najveci autoritet u ovoj oblasti?   Sta da radim, pomozite m i, preklinjem vas.     Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 03. 10. 2007.
    •

      Postovana gospođo,

       Izvinjavam se zbog kasnog odgovora, što je nastalo zbog mog boravka u inostranstvu i nemogućnosti da odgovorim potrebama sajta. Tegobe koje ima Vaš sin verovatno su posledica alergijske predispozicije njegovog organizma. U Vašem pismu nisam našao podatke šta je sve primenjivano od lečenja pre nego ste krenuli sa alternativnim metodima lečenja. Potrebno je da se javite kvalifikovanom lekaru iz ove oblasti (pulmolog, alegolog, ORL) da bi se najpre uradila kvalitetna i sigurna dijagnostika, a potom primeniti antialergijsku terapiju. Preporučujem da se javite ambulanti za alergologiju i bronhijalnu astmu Klinike za plućne bolesti i tuberkulozu u Knez Selu, koja radi svake srede od 8 h. Pregledi se zakazuju na telefon 018651195. S poštovanjem, Doc. dr sc. Milan Rančić

Komentari na pitanje: #1322

    • Zelim da vam se obratim zbog svog visemesecnog problema, tacnije od 8. Novembra kada sam imala hipertermiju i od tada, u trajanju od 3 dana pila tamiflu po nalogu lekara. Tom prilikom sam i uradila rtg pluca kada je nalaz bio uredan. Medjutim, ja i trenutno imam tegobe sa disanjem u vidu nemogucnosti totalnog inspirijuma i otezanog disanja. Radila sam i biohemijske analize koje su bile uredne kao i kks i spirometrija. Jos samo da napomenem da sam dugogodisnji pusac i da trenutno pijem bronhoklir koji mi je malo pomogao, ali i dalje imam nakupine sekreta u nosu i plucima koje nikako ne mogu da izbacim. Interesuje me vase misljenje i eventualni savet. . Unapred zahvalna goca iz nisa. .