Poštovani,
    da li se na skeneru grudnog koša vide promene zapaljenja zidova krvnih sudova gornjih i donjih disajnih puteva i bubrega tj.Wegenerova granulomatoza? Čitala sam uz to idu zapaljenski procesi bubrega i drugih struktura. Lečim od Mycoplazme pneumonie, ali sam sad pokupila i Proteus u urinu, boli me bubreg, boli me grudni koš ,tj. mišići grudnog koša, imam pritisak u području grkljana, kao da me nešto steže, teže dišem, kašljem mesecima, čak sam dva puta i malo krvi iskašljala, zato sam i radila skener grudnog koša. Nalaz je uredan, ali ja sam sad u panici, da li se to vidi ili ne, da li moguć previd, steglo me u grudima, boli me grkljan, a tamo piše preživljavanje 5 meseci. Čak i ulceracije u ustima koje sam imala.
    Molim za pomoć. Kontrolu kod pulmologa imam za mesec dana.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 24. 10. 2008.
    • Poštovana, Očigledno je da imate određene zdravstvene probleme, ali nemojte paničiti bez potrebe. Nekada se simptomi jedne bezazlene bolesti preklapaju sa simptomima mnogo ozbiljnije bolesti, pa sve deluje dramatično, a u stvari nije. Wegenerova granulomatoza je oboljenje koje zahvata krvne sudove pluća i drugih organa i obavezno se vide promene na skeneru pluća- Dakle, ako je nalaz skenera pluća normalan, male su šanse da se radi o ovoj bolesti. Sačekajte pregled kod pulmologa i uradite ispitivanja koje bude tražio. Moguće je da je kod Vas sve to posledica infekcije pluća koju ste prethodno preboleli. S poštovanjem, Doc. dr sc. Milan Rančić