S poštovanjem,
    nekoliko dana se mučim sa bolovima u predjelu desne dojke i bol se proteže ispod pazuha, pa sve do leđa....ponekad jako me žigne. Bila sam kod liječnika, naravno bez labaratorijski pretraga ne zna šta bi moglo biti, ali sumlja na plućnu maramicu kao pluća nisu, kao ona ne bole. Vjerujte zbunjena sam. Analiza urina pokazuje da leukocita imam 10-12, epitela 15-20 pločasta, eritrocita 2-3.
    Da li je plućna maracima ili?
    Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 18. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Bolovi karakteristika koje navodite mogu imati poreklo iz više struktura grudnog koša. Onako kako ste ih naveli, najviše liče na bolove porekla plućne maramice. Potrebno je da pored pregleda, uradite i neka osnovna ispitivanja, pre svega rtg snimak pluća. Vaš lekar treba da odredi indikacije za ostale preglede ako je to potrebno. Vrlo često se uzrok ovakvim bolovima ne pronađe, a bolovi se i spontano povuku. Zbog toga je važno isključiti da se ne radi o nekom ozbiljnom oboljenju. Sve ostalo se i lako leči i brzo prolazi.
      Doc. dr sc. Milan Rančić