Kolike su šanse da se izleči plućna embolija zadobijena u saobraćajnoj nesreći?

    Odgovoreno: 18. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Da bi Vam odgovorio da li je moguće izlečiti emboliju ili ne potrebno je mnogo više podataka za procenu: anamnestički podaci od obolelog, fizički pregled, vrsta embolije, stepen oštećenja vaskularnog korita, stanje kardiovaskularnog sistema, plućna funkcija, procena koagulacionog statusa itd. Uopšteno, ako je osoba preživela plućnu emboliju onda ima mnogo načina da se saniraju posledice i da se izvrši prevencija novih udara. Za dopunske detalje o tome šta je sve bitno za prognozu ove bolesti treba se obratiti lekaru specijalisti pulmologije i/ili kardiologije.
      Doc. dr sc. MIlan Rančić