Poštovani,
    već dugi niz meseci, možda i par godina imam problema sa slivanjem sekreta iz nosa u ždrelo što mi naročito ujutru smeta, jer imam nagon na povraćanje i ne mogu da se iskašljem. Pretpostavljam da se cele noći sliva, pa se ujutru nakupi.
    Kako da rešim ovaj problem? Nemam devijaciju nosa. Imam 27 godina.
    Hvala.

    Odgovoreno: 18. 10. 2008.
    • Poštovani,
      Treba da se javite orl doktoru kako bi pregledom utvrdio karakteristike gornjih disajnih puteva. Nakon toga uraditi laboratorijske analize i mikrobiološki pregled sekreta iz nosa, briseve sluznice. U terapiji će biti primenjen antibiotik , ako se utvrdi da je u pitanju infekcija, ali i antialergijska terapija, ako je u osnovi alergija. Vrlo povoljno deluju i rastvori sa sredstvima za regeneraciju sluznice koji se uprskavaju u nos u vidu spreja. Za sprovođenje terapije potrebna je velika upornost.
      Doc. dr sc. Milan Rančić