Da li se refleksi disanja mogu vratiti ako su oslabljeni i ako je dete na aparatu za disanje?

    Odgovoreno: 18. 10. 2008.
    • Poštovana, Vaše pitanje je vrlo uopšteno. Mnogo podataka nedostaje da bi bio pružen odgovor: starost deteta, razlog postavljanja na veštačku ventilaciju, stanje ostalih organa, trajanje ventilacije i tako dalje. U principu: odgovor je da, ali to zavisi od mnogig faktroa koji moraju biti ispunjeni. Doc. dr sc. Milan Rančić