Poštovani doktore,
    Imam 37 godina. Da li može zbog bakterijske upale grla SE da bude 74, a CRP 68, a ostala krvna slika normalna. Krv sam izvadio par dana pošto je bolest prošla, a od lekova sam na preporuku lekara uzimao ciprocinal 10 dana.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 18. 10. 2008.
    • Poštovani, Moguć je nalaz lab. vrednosti koje ste naveli kod bakterijske upale grla. Nije mi dovoljno jasno zašto je lekar odabrao baš ciprocinal, ali verovatno je za to postojao neki razlog. Upale grla izaziva obično streptokok, ali u tim slučajevima, najdelotvorniji su beta laktamski antibiotici (penicilini, cefalosporini). Poželjno je da analize ponovite za 10 do 15 dana pošto ste prestali sa uzimanjem lekova. Doc. dr sc. Milan Rančić