Dječak od 8 god. je često promukao. U zadnje dvije godine nije imao problema sa grlom, ali je prije toga imao česte upale grla i krajnici su mu uvijek uvećani. Promuklost traje par dana, zatim je glas normalan, pa onda nakon par dana opet.
    Da li je to normalna pojava?

    Odgovoreno: 18. 10. 2008.
    • Poštovana, Kao pneumoftiziolog nisam kompetentan da Vam pružim kompletan i iscrpan odgovor, za šta treba da se obratite orl specijalisti i pedijatru. Ipak, smem da dam svoje mišljenje, da se verovatno radi o stalnoj iritaciji glasnih žica upalnim procesom koji \"tinja\" u krajnicima. Nije isključeno da uapla ima i alergijsku pozadinu. Zbog toga je potreban lekarski pregled. Kod dece se takve promene brzo leče i lako rešavaju. Doc. dr sc. Milan Rančić