Poštovani doktore,
    Ovih dana moj brat počinje uvođenje u terapiju farinom. Poslednji inr. je bio 3,8 pa mu je smanjeno na 3.4 tab. jedan dan pa 1 tab. sledeći dan i kontrola za sedam dana. Ali sada se javio novi problem jer su počeli problemi sa grlom, da li je nazeb, virus.
    Šta sme da upotrebljava od lekova?

    Odgovoreno: 18. 10. 2008.
    • Poštovana, Moj odgovor kasni, ali ionako ne bih na ovakav način savetovao određeni lek. Naime, dosta lekova stupa u interakcije sa oralnim antikoagulansima, pa je potreban veliki oprez kod njihove primene. Zato je u ovakvim slučajevima, obavezno da lekar pregleda pacijenta i savetuje mu primenu određenog leka prema rzultatima pregleda i lab. analiza. Doc. dr sc. Milan Rančić