Da li propratne pojave rinitisa mogu biti bolovi oko oka i otok očnog kapka?

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • Poštovana, Moguće je u sklopu rinitisa da dođe i do otoka kapka i bolova oko oka. Nosna šupljina i oko komuniciraju preko kanala kroz koji se suze slivaju u nos. Ovim kanalom moguć je uzlazni tok prenosa infekcije i upale na strukture očne duplje. Osim toga, ako se radi o alergiji, proces se vrlo lako širi na tkivo oka, sinusa, strukture uha i usnu duplju. Ipak, potrebno je da se javite orl specijalisti, koji pregledom treba da utvrdi o kakvom je poremećaju ili oboljenju reč, a po potrebi i očnom doktoru. S poštovanjem, Doc. dr sc. Milan Rančić