Ako imam problem s disanjem kroz nos, da li može da izazove nastanak proširenih vena na vratu. Imam proširene vene koje se nalaze u oblasti od vrata i preko celog grudnog koša koje se sve više šire. Inače, pluća dobro funkcionišu, ali kroz nos slabo dišem, a dok spavam dišem na usta. Inače, imam veći nos, da li je i to jedan od razloga.
    Šta raditi ako jeste?

    Odgovoreno: 09. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Proširenje vena na vratu i gornjoj polovini grudnog koša indirektno ukazuje na moguće povećan pritisak u sistemu gornje šuplje vene, koja skuplja krv i limfu iz glave vrata, ruku i gornje polovine grudnog koša. Nužno je da obavite pregled kod pulmologa i nezavisno kod orl specijaliste kako bi se otkrila moguća veza između ove dve pojave koje navodite.
      Doc. dr sc. Milan Rančić

Komentari na pitanje: #12391

    • Postovani, vec par dana slabije disem na nos, uzela sam marisol kapi i kad sipam malo mi se procisti i opet isto, da li treba da yzmem nesto jace, nos mi ne curi. . Nisam prehladjena samo osecam kako slabije disem