Poštovani doktore,
    imam 50 god. i moj problem je u tome što po nekad na ljevoj strani grudnog koša iznad bradavice osjećam kao da su me ujeli mravi, a potom mi neki grč. Uradio sam 5 puta krvne analiz,e koje su bile ok. Na rentgenu pluća je viđena mala fibroza na gornjem delu pluća. Kad me uhavati taj grč na ljevoj strani grudnog koša, onda se proširi na rebra, na ljevoj strani i stomak, pa onda me uhvati neka nervoza i plašim se.
    Šta je u pitanju? Kome da se obratim? Zaboravio sam da kažem da sam pušač već 20 god. i to po 23-25 cigara na dan.
    Molim Vas da mi objasnite šta je to što događa mom tjelu.
    Unapred zahvaljujem na odgovoru

    Odgovoreno: 08. 10. 2008.
    • Poštovani,
      Promene koje osećate potiču vrlo verovatno iz zida grudnog koša, a ne iz pluća. Ohrabruje da su laboratorijske analize i radiološki nalaz pluća normalni. Preporučujem da se uradi snimak i koštanih delova grudnog koša, a nakon toga da Vas pregleda reumatolog i fizijatar. Verovatno su promene koje osećate posledica lošeg položaja i držanja tela, ali ipak treba isključiti neke bolesti i stanja koja mogu imati sličnu simptomatologiju. Moguće je da će svoje mišljenje morati da da i neurolog. Ako su svi nalazi budu dobri ( a verovatno će biti) možete da odahnete: ništa nije ozbiljno.
      Doc. dr sc. Milan Rančić