Poštovani,
    U poslednjih 10 dana moj otac se žalio na veliku slabost, zamaranje, iscrpljenost, suv kašalj. Boluje od povišenog pritiska zašta uzima redovnu terapiju. Analize pluća, srca su uredu. Analizom krvne slike ustanovljeno je da ima veliki broj leukocita 3-4 puta veći nego normalno, eritrocita 1,62 i hemoglobin 59. Zanima me da li na osnovu ovih podataka možete da mi date neku informaciju o čemu bi moglo da bude reč ili na šta sumnjate?
    Srdačan pozdrav,
    Branislav Jović

    Odgovoreno: 09. 10. 2008.
    • Poštovani, Laboratorijski nalaz koji ste naveli ukazuje na bitne izmene u krvnoj slici, a što može biti uzrokovano mnogim stanjima i bolestima. Stepen promena koje ste naveli je značajan, pa pretpostavljam, da ste, bez obzira na moj odgovor već zatražili pomoć hematologa. Da bi se pravilno protumačio ovaj nalaz treba pregledati pacijenta i uraditi još dosta analiza. Doc. dr sc. Milan Rančić