Poštovani dr,
    imam Astmu već godinu dana, inhaliram se Alvesco Aerosolom 160, a imam i ubrzan rad srca i pijem dnevno 2,5 mg Concor!
    Želeo bih znati da li ove tablete imaju negativno dejstvo jedni na druge?
    Hvala Vam unapred

    Odgovoreno: 09. 10. 2008.
    • Poštovani, Ova dva leka direktno nemaju negativno dejstvo jedan na drugoga. Oba leka su vrlo moćna, svaki u domenu svog indikacionog područja. Treba znati da lekovi iz grube blokatora beta receptora nisu poželjni kod nekiih vrsta bronhijalne astme, ali Concor spada u grupu visokoselektivnih beta blokatora koji ne ometa dejstvo drugih lekova koji se primenjuju kod bronhijalne astme. Ukoliko budete imali konkretne tegobe, ne oklevajte da zatražite pomoć svog lekara. Doc. dr sc. Milan Rančić