Poštovani,
    Imam 24 godine i pre 2-3 dana sam primetio da mi je otekla žlezda sa desne strane vrata ispod uha, dok ista takva žlezda ispod drugog uha moeda se napipa, ali je dosta manja. Takođe, napipao sam i dve žlezde sa obe strane Adamove jabučice, ali ne znam da li su i one natečene ili je to njihova normalna veličina. Primetio sam da mi je desni krajnik već 20-ak dana crven i natečen, dok levi izgleda malo bolje. Inače, već oko tri godine stalno iz oba krajnika prstima vadim žućkasto-zelenkaste kuglice koje su izuzetno neprijatnog mirisa. Na internetu sam svašta čitao o uvećanim žlezdama i kakvim sve bolestima može biti reč?
    Da li sam ozbiljno bolestan?

    Odgovoreno: 28. 09. 2008.
    • Poštovani, Morate se javiti lekaru specijalisti za orl da bi pregledom utvrdio o kakvom oboljenju je reč. Na osnovu toga što ste opisali najverovatnije se radi o hroničnoj bakterijskoj infekciji grla, ali tek posle pregleda i dopunskih analiza biće jasnije o čemu se radi. Nemojte odlagati odlazak kod lekara jer otok žlezda znači da se Vaš organizam ozbiljno bori. I da mu je potrebna pomoć. Doc. dr sc. Milan Rančić