Kako da izlečim 4-godišnju ćerku od konstantne sekrecije iz nosa? Ponekad se odrazi na grlo, retko na uši. Ide u vrtić. Samo preko leta se malo smire simptomi, lekar nam savetuje stalnu upotrebu fiziološkog rastvora.
    Zanima me da li je moguće da je alergična na nešto, da se izvrši alergo-test?

    Odgovoreno: 28. 09. 2008.
    • Poštovana, Vašu ćerkicu treba da pogleda lekar specijalista orl i da potom u konsultaciji sa pedijatrom donese odluku koji je najcelishodniji tretman. Vrlo često, stalna sekresija iz nosa je posledica stalne infekcije koja tinja u adenoidnim vegetacijama na zadnjem zidu ždrela (treći krajnik). Nije isključeno da uz sve to postoji i alergijska predispozicija, a i to je moguće u tom uzrastu ispitati. Stalna upotreba fiziološkog rastvora nije štetna, ali ne rešava problem u celosti. Odlazak kod lekara nemojte odlagati jer problem može biti rešen, a ako tako stanje traje moguće se brojne komplikacije, pa i smetnje u fizičkom i psihičkom razvoju deteta. Doc. dr sc. Milan Rančić