Poštovanje,
    Imala sam gripu i u završnoj fazi poslje ispuhivanja nosa sekret je bio bistra žuta, gotovo fluoroscentna žuta tečnost.
    Molim da mi date neki odgovor.
    Hvala

    Odgovoreno: 22. 09. 2008.
    • Poštovana,
      U toku i posle infekcije virusom gripa moguće se nadovezane bakterijske infekcije. Zbog pada imuniteta moguće je da ste dobili infekciju nekom bakterijom, što je uslovilo i pojačanu sekreciju iz nosa. Uraditi treba bris grla i nosa i pregledati mikrobiološki. Nakon toga Vaš lekar će doneti odluku o primeni terapije. Dotle uprskavajte u nos neki od rastvora za ovlaživanje nosne sluzokože (Marisol, etc)
      Doc. dr sc. Milan Rančić