Moj otac ima tumor na plućima koji se proširio na kosti i vidno izašao na lobanji. Posle nekoliko hemoterapija on se i dalje loše oseća i ima jake, nepodnošljive bolove. Doktori su ga poslali kući sa velikom dozom lekova za bolove i rekli mu da je sve u redu.
    Molim Vas da mi kažete da li je normalno da ima takve bolove i kakve su mu šanse?

    Odgovoreno: 20. 09. 2008.
    • Poštovana, Teško mi je da Vam odgovorim o šansama za dalje lečenje i izlečenje Vašeg oca jer imam vrlo malo podataka o njegovoj bolesti. Ipak, ono što se saznaje iz Vašeg pisma je da se radi o metastatskoj bolesti, a to znači da je bolest uznapredovala. Metastaze u kostima su vrlo teške za terapiju i vrlo bolne. Čak i kada se primeni adekvatna analgetska terapija nije moguće uvek sprečiti bolove. Lekar onkolog koji prati Vašeg oca treba da upotrebi sva sredstva kojima bi ublažio bolove. Prognoza za Vašeg oca nije svetla, jer se radi o teškoj bolesti koja je uzela maha. Ipak, ne treba se predavati i treba primeniti sve što stoji na raspolaganju za lečenje. Doc. dr sc. Milan Rančić