Postovani doktore Rancicu,obraca Vam se zena 1974. godista,profesorka srpskog jezika i knjizevnosti.Zivim u Lovcencu.Astmaticar sam deset godina,od 1997. godine.Terapija koju koristim su inhalatori "Berodual" i "Becloforte".Moja astma je alergijskog porekla.Povremeno pijem lek "Pressing" i "Europhylong".Molim Vas najlepse:planiram svoju drugu trudnocu i interesuje me da li postoji nesto novo u pogledu terapije u lecenju astme?Inace,imam zdravog cetvorogodisnjeg sina od cetiri godine...Cula sam da su se pojavili novi lekovi u lecenju astme i interesuje me koliko su bezbedni u trudnoci?Hvala Vam najlepse! Marija Apostolovski

    Odgovoreno: 28. 08. 2007.

    • Postovana Marija, Nema razloga da budete zabrinuti: ako ste jednom uspesno izneli trudnocu uprkos Vasoj bolesti, mozete to opet. U pravu ste da se pojavilo dosta novih lekova za astmu, koji su pored vece efikasnosti, takodje unapredjeni u pogledu pouzdanosti za lecenje u trudnoci. Ipak, nemojte ni slucajno pocinjati bilo kakvu novu terapiju bez saveta edukovanog specijaliste pulmologije. Zelim Vam da sto pre rodite zdravu bebu. Srdacan pozdrav! Milan Rancic