Na sajtu "Plive" uočio sam podatke o uspešnom lečenju pacijenata sa karcinomom pluća lekom ERLOTINIB. Da li se i gde taj lek koristi kod nas?

    Odgovoreno: 15. 09. 2008.
    • Poštovani,
      Erlotinib je novi lek za lečenje karcinoma bronha i predstavlja sasvim novi pristup lečenja ove opake bolesti. Lek proizvodi firma Roche iz Švajcarske i može se nabaviti i u Srbiji. Nažalost, pacijenti ga mogu nabaviti samo ličnim sredstvima, jer lek još uvek nije na pozitivnoj listi, tj pacijent ga ne može dobiti na teret fonda zdravstvenog osiguranja. Obzirom na ohrabrujuće rezultate u lečenju, može se očekivati da će vrlo verovatno ovaj lek biti registrovan i u Srbiji za određenu kategoriju bolesnika, ali ne mogu Vam dati informaciju kada bi se to moglo desiti.
      S poštovanjem,
      Doc. dr sc. Milan Rančić