Pre 4 meseca sam dobila virusni kašalj zbog kojeg sam promukla. Posle mesec i po dana kašalj je nestao, ali je promuklost i dalje ostala. Pošto mi je profesija pevanje i rad u muzičkoj čkoli, zanima me dijagnoza, način lečenja i da li postoji mogućnost trajnog oštecenja glasnih žica?

    Odgovoreno: 15. 09. 2008.
    • Poštovana, Molim da se obratite lekaru specijalisti za orl, koji treba da obavi pregled i dopunske analize kako bi se utvrdila priroda Vaše bolesti. Virusne infekcije mogu da uzrokuju promene na respiratornim organima koje traju i po više meseci. To može i biti razlog Vašeg problema, uz stalnu iritaciju glasnih žica zbog prirode posla koji obavljate. Pravi savet kako da se zaštitie je moguće dati tek posle pregleda. S poštovanjem, Doc. dr sc. Milan Rančić