Od subote do utorka osećao sam bol iznad srca. Pre toga sam se iznervirao. Imam 35 god. i uradio sam ekg i pritisak i sve je u redu. Nisam pušač. Nemam povišenu težinu. Kad sam popio 2 čase crnog vina u nedelju naveče, bol je nestao, da bi se opet javio u ponedeljak ujutro. U čemu je problem i šta je najbolje da uradim?

    Odgovoreno: 15. 09. 2008.
    • Poštovani, Povoljno je da ste uradili EKG i proverili krvni pritisak i da je sve u redu. Retko može postojati ozbiljna bolest sa takvim bolovima a da je nalaz uredan. Crno vino deluje povoljno na kardiovaskularni sistem, ali ako se uzima dugo i sistematično u manjim količinama. Teško je verovati da je crno vino imalo akutni analgetski efekat. Bolovi koje osećate su verovatno iz zida grudnog koša iz mišića ili zglobova. Potrebno je da narednih dana pratite razvoj događaja, i da pokušate sa manjim dozama lekova tipa nesteroidnih antireumatika (Brufen, Rapten, Diklofenak Duo). Ako se bolovi i dalje javljaju ili se pojačavaju, morate posetiti ponovo lekara da se obave dodatna ispitivanja. S poštovanjem, Doc. dr sc. Milan Rančić

Komentari na pitanje: #10763

    • Mozel mi iko reci imam neku bol vec dugo godina u predjelu iznad srca presjece me kod srca kao da me neko sa sa nekom sajlom udari takav osjecaj i kada udahnem ostanem bez zdraka na 3 do 4 sec posle toga imam osjecaj kao da ima mrav pa me golica oko srca i koliko sam ja primetio da srce radi npr radi lijepo a nekad npr kuc. . Kuc. . Kuc kuckuckuc ubrza kako da objasnim mozel mi iko pomoci nisam isao doktoru