Moj otac ima 84 god. Vec 2 meseca ima temperaturu koja nikako da mu ne prode bez lekova protiv temperature, upotrebio je nekoliko antibiotika, ali bez rezultata. Prije dva dana bakterioloskom analizom konstatovano je da je u krvi mog oca pronadjen enterococcus sp., pa bih Vas sa postovanjem zamolio da mi preporucite najefektiviju terapiju.

    Odgovoreno: 11. 09. 2008.
    • Poštovana, Nalaz pomenute bakterije u krvi predstavlja ozbiljan nalaz koji nije za ambulantno lečenje. Treba utvrditi izvor i mesto prodora bakterije u krv, a takođe i osetljivost pomenute bakterije na antibiotike. Takve bakterije često predstavljaju vrlo rezistentne sojeve i nije moguće unapred predvideti dejstvo antibiotika. Zato preporučujem da se javite lekaru, koji će preduzeti mere za proveru ovog nalaza i primeniti efikasnu terapiju u bolničkim uslovima. Srdačan pozdrav! Doc. dr sc. Milan Rančić