Postovani doktore, moj brat je pre nepunih godinu dana poceo kada se umori otezano da dise, sada mu se to desava iz cista mira, jako je tvrdoglav i ne zeli da ide kod lekara. Na svoju ruku poceo je da koristi ventolin sprej i od njega mu je lakse, ali bukvalno je postao zavistan od njega i sada ga stalno koristi. Da li mozete da mi preporucite sta sada da radi? Hvala unapred!!

    Odgovoreno: 11. 09. 2008.
    • Poštovana, Vaš brat se može junačiti i dalje. Tegobe koje oseća verovatno su još uvek blagog stepena kada ih može rešiti s nekoliko udaha Ventolina. Međutim, kada tegobe postanu velike i ozbiljne zatražiće sam pomoć lekara. A do tada će bez potrebe biti izgubljeno mnogo vremena. S poštovanjem, Doc. dr sc. Milan Rančić