Moj problem je hrkanje, interesuje me da li postoji zahvat koji bi mogao da resi taj problem?

    Odgovoreno: 05. 09. 2008.
    • Poštovana, Hrkanje može biti uslovljeno večim brojem razloga. Zbog toga se prvo mora sprovesti dijagnostika, takozvana polisomnografska ispitivanja, koja za sada radi samo Institut za plućne bolesti Kliničkog centra Srbije, Beograd. Nakon dijagnostike sprovešće se adekvatna terapija. Postoje posebni aparati sa kojima osoba spava, i gde se preko maske održava određeni pritisak u gornjim disajnim organima i sprečava hrkanje. Doc. dr sc. Milan Rančić