Zanima me koja je bolest u pitanju kad se temperatura javlja samo u vecernjim satima i to 38-39....bila sam kod milion lekara i niko nista ne zna.... unapred hvala

    Odgovoreno: 05. 09. 2008.
    • Poštovana, Nije lako dati odgovor šta dovodi do povišenja telesne temperature i to samo u večernjim satima. Potrebno je često proveriti više organa i organskih sistema, uraditi čitav niz laboratoirijskih analiza, pa se i tada ne otkrije uzrok. U takvim slučajevima se prihvata dijagnoza febrilnosti nepoznate geneze, ali se često i kod ovih osoba za neko vreme kasnije ispolji bolest. Važno je da ste vi bili kod većeg broja lekara i da su verovatno našči normalan nalaz. U tom slučaju Vaša povišena telesna temperatura može se smtrati i konstitucionalnom. Ona nekada nestane kada osoba drastično promeni životne navike, ili završi u životu jedan period određenog modela života. Nekim osobama termoregulacioni centar bude \"nabaždaren\" za takve povišene vrednosti, i za njih je povišena temperatura u stvari normalna temperaura. S poštovanjem, Doc. dr sc. Milan Rančić