Imam 19 godina i od djetinjstva imam problema sa brohitisom. Sada se sve cesce kod mene javlja gusenje i otezano disanje tokom sna ili posle vecih fizickih napora. Od ljekara sam dobio tablete aloprol i posle njih mi je bolje, ali ovaj problem postaje sve cesci. Da li je to opasno i kako smem uzimati te tablete?

    Odgovoreno: 06. 09. 2008.
    • Poštovani, Činjenice da od detinjstva imate respiratorne tegobe, da se sve šečće javlja gušenje i da Vam pomažu tablete Aloprol, ukazuju da potrebno detaljno ispitivanje od strane pulmologa. Ispitivanje obuhvata uzimanje podataka, fizički pregled, laboratorijske analize, rtg snimak pluća i ispitivanje plućne funkcije. tek nakon toga će se znati imate li bolest ili ne i kakvu terapiju i kada primenjivati. Obzirom na životnu dob, znajte da imate veliku respiratornu rezervu i da često u to doba i značajni poremećaji budu dobro tolerisani. To ne znači da ih ne treba energično lečiti. Javite se lekaru da bi ste dobili odgovarajuću terapiju. S poštovanjem, Doc. dr sc. Milan Rančić