,,U bazalnm delovima pluca fibrozne promene,,To su mi našli na skeneru ,slucajno ,nisam Isla zbog pluca na skener...Sta je to ? STA DALJE ,PUSAČ SAM ,KOLIKO JE OVO OPASNO?HVALA VAM!

    Odgovoreno: 11. 01. 2024.
    • Poštovana

      Fibrozne promjene zaostaju kao posljedica ranije preležane inflamacije tkiva. Znak je da ste nekada ranije u životu možda imali neku upalu na datom mjestu promjene, te su ostale fibrozne promjene, kao "ožiljci".
      Nije zabrinjavajuće.

      Pušenje svakako treba da prekinete.

      Srdačan pozdrav

      dr Dakić OB New Hospital Novi Sad

Komentari na pitanje: #220749

    • Vesna Milenković 11. 01. 2024.

      Hvala Vam najlepše na odgovoru, mnogo ste mi pomogli jer sam bila jako zabrinuta.