Pozdrav, Krvav ispljuvak Imam 26 godina i pusac sam zadnjih 4. Naime, cesto ujutru iskasljavam slajm, ali nista opterecujice ili u velikm kolicinama. U zadnjih 10ak dana sam primjetila da taj jutarnji slajm ima neku smedjkastu boju( tacnije zuto sa smedjim primjesama), sve to pripisujem cigarama. Zadnja 2 dana me boli grlo i jutros sam iskasljala krvavi slajm. Tamno crvene boje, poput koagulisane krvi. Nemam kasalj nikakav u toku dana (osim tog kratkotrajnog jutarnjeg) , disem normalno, nemam temperatuu i sad me brine taj krvavi ispljuvak.

    Hvala na izdvojeom vremenu,

    Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 10. 01. 2024.
    • Poštovana,
      Apstinirajte od konzumacije cigareta, pokušajte da koristite neke mukolitike (Fluimucil, Propomucil npr.) i suplementaciju vitaminom C.
      Ako se nastavi grlobolja i krvav ispljuvak javite se ljekaru, prvenstveno specijalisti ORL ili pulmologu.

      Srdačan pozdrav,
      dr Dakić

      OB New Hospital, Novi Sad